Leczenie stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane jest chorobą, która towarzyszy postępowi cywilizacji.

Polega na zaatakowaniu przez własny układ odpornościowy powłok mielinowych wokół nerwów. Jak może to potwierdzić każdy neurolog w wyniku czego powstają stany zapalne, które nieułatwiają całej sytuacji.
Choroba jest uważana za nieuleczalną, jednak można niesamowicie pomóc sobie tak, aby organizm dawał sobie radę z chorobą i funkcjonował całkowicie bez problemów.

Tylko żeby stwierdzić SM, neurolog prowadzący (stwardnienie rozsiane) musi zlecić przeprowadzenie szeregu badań, które mogą wykluczyć inne przyczyny demielinizacji i objawów stwardnienia. Zobacz więcej na http://gabinetneurologiczny.com/.

SM bez niezbędnej dokładnej diagnostyki może zostać pomylone z zespołem przewlekłego zmęczenia, boreliozą, alzheimerem i wieloma innymi chorobami.

Uwaga!

Terapia immunosupresyjna, jaką chorzy mają w niektórych państwach w dłuższym czasie okazuje się nieskuteczna i wykazuje występowanie skutków ubocznych.

Jednak skupiając się już na samym leczeniu stwardnienia rozsianego należy pamiętać o wyeliminowaniu dostępu do człowieka możliwych przyczyn jego wywoływania.

Przede wszystkim dieta.

Należy wyeliminować ze spożywanych produktów te, które mogą mieć w sobie chemię (np. pryskane owoce). Do odżywiania należy włączyć ekologiczne pokarmy najlepiej lekkostrawne, ale też miedź (zawierają ją np. orzechy laskowe, kakao) i witaminy.

Od roku 2015 wiele badań sugeruje, że choroba jest powiązana ze zmianą flory bakteryjnej jelit (dysbioza). Dlatego należy dbać o nią i wspomagać. Spożywając m.in. fermentowane produkty, kiszonki, lub chiociażby gotowe probiotyki.

Właściwe odżywianie się to podstawa!

Bez niego pozostałe rzeczy, które wspomagają chorego mogą być mało lub nawet całkowicie nieskuteczne.

Spastyczność

Spastyczność mięśni jest ściśle powiązana ze stwardnieniem.

Można sobie z nią poradzić na przykład poprzez przyjmowanie kanabinoidów, które powodują rozluźnienie mięśni.

Ruch

Jest potrzebny, aby dostarczać organizmowi tlenu, który jest sotosowany w terapii przeciw SM.

Powodzenia.

Dodaj komentarz